Biologie voor het MLO krijgt nieuwe titel

Er wordt gewerkt aan een nieuwe editie van het leerboek Biologie voor het MLO. Dit leerboek zal in de lijn met het onlangs verschenen leerboek Biomedische kennis voor analisten een nieuwe titel krijgen: Biologie voor analisten.
De ontwikkelingen op het gebied van DNA en de ontwikkelingen op het gebied van milieuproblematiek gaan snel. Daarom worden verschillende hoofdstukken aangepast. CRISPR-cas is een nieuwe methode waarmee DNA gemodificeerd kan worden met een ongekende precisie. Deze revolutionaire methode ontbreekt niet in het nieuwe hoofdstuk Biotechnologie.
Klimaatverandering en het stikstofprobleem hebben grote gevolgen voor de mens. Het hoofdstuk Ecosystemen en milieu wordt daarom vernieuwd met meer aandacht voor de koolstofkringloop (broeikaseffect) en de stikstofkringloop (eutrofiëring).
Vanwege de overlap wordt het hoofdstuk Infectieziekten geïntegreerd in het hoofdstuk Immunologie. Daarin krijgt het nieuwe coronavirus SARS-CoV-2 een paragraaf met natuurlijk aandacht voor de coronapandemie. Virussen krijgen ook meer aandacht in het hoofdstuk Micro-organismen. Verder wordt de taxonomie (afb. 13.1) aangepast aan de huidige inzichten en komen er meer afbeeldingen in het boek. De mindmaps verdwijnen uit het boek.
De zevende editie van Biologie voor analisten verschijnt in het voorjaar 2021.

De auteurs Harrie de Rijk en Eus van Hove ontvangen graag op- en aanmerkingen die de kwaliteit van deze leermethode verhogen. Gebruik daarvoor het contactformulier.